Vzhůru do budoucnosti VR prohlídek

Každý den si uvědomuje, že VR technologie bude měnit svět tak, jak ho známe. Díky tomu, že tuto technologii skvěle ovládáme, chceme začít ukazovat i konkrétní využití virtuální reality v praxi.

Jedna z prvních ukázek, kterou jsme realizovali je virtuální prohlídka významné památky. Pro tento účel jsme si vybrali majestátní katedrálu Sv. Václava v Olomouci, která je nejspíše známá i tím, že má nejvyšší kostelní vyhlídku v celé České republice a to 81 metrů. Katedrála je skutečně bohatá na zážitky a jsme rádi, že vám je nyní můžeme zprostředkovat díky virtuální realitě.

Na projektu jsme spolupracovali s historickým spolkem Durancia, Muzeem umění Olomouc a s Arcibiskupstvím olomouckým. Jsme rádi, že jsme mohli společně celou virtuální prohlídku zrealizovat a umožnit tak celému světu navštívit právě Katedrálu Sv. Václava v Olomouci jen za použití brýlí pro virtuální realitu.

Emoce, zážitky a cenné informace

Virtuální prohlídka vás provede celou katedrálou a Jižní věží, ukáže vám místa, kam se normálně nepodíváte a dá vám ochutnat zážitky, které jsou velmi vzácné. Prohlídkou vás provází komentář, který vám říká cenné informace a zajímavosti. Prohlídka disponuje velmi silnými okamžiky, například když jste součástí Podzimního festivalu duchovní hudby, který se v Katedrále konal, nebo stojíte na vrcholu Jižní věže, která má přes 90 metrů!

“Virtuální realita se konečně stává „realitou” a vy pomocí ní můžete nová místa nejenom vidět, ale doslova cítit.”

Petr MáraInflucencer

“Je to první krok v rozšíření turistiky pro ty, co na dane místo jet nemohou nebo chtějí získat přehledné informace. Rozhodně správný use case pro využití 360 videa a virtuální reality”

Jaroslav BeckBeat Games

“Panoramatická virtuální prohlídka katedrály v Olomouci vypadá moc hezky a nabízí autentický dokumentární zážitek. Tým VR Motion využil výhody 360 stupňového zobrazení a zprostředkoval například výhled z vrcholu věže na celé město a jeho okolí a dobře si poradil i s interiéry katedrály. Bylo by pěkné, kdyby podobným způsobem byla zdokumentována i další zajímavá místa v České republice”

Martin KotekAsociace AVRAR

Prohlédněte si virtuální prohlídku katedrály na vlastní oči

Virtuální prohlídku Katedrály Sv. václava v Olomouci si můžete prohlédnout přímo na našem youtubovém kanále. Prohlídku jsme realizovali záměrně pro virtuální brýle (VR headset) a tak vám vřele doporučujeme abyste video zhlédli tímto způsobem. Pokud nemáte své VR brýle doma ani ve své blízkosti, nezoufejte! Virtuální prohlídka bude totiž ke zhlédnutí v Muzeu umění v Olomouci, které disponuje brýlemi pro virtuální realitu

Foto: MUO – Markéta Lehečková

Už nyní horlivě pracujeme na dalších virtuálních prohlídkách, ať už ve spolupráci s Muzeeum Umění v Olomouci, nebo pro firmy a společnosti. Pokud vás virtuální prohlídka zajímá pro využití ve vaší firmě či projektu, neváhejte nás kontaktovat!

Česká verze prohlídky

Anglická verze prohlídky